Search
torebka

Jak utrzymać porządek w damskiej torebce?

Kobiety mają tendencję do trzymania w torebce wielu rzeczy – poziom ich przydatności zależy oczywiście od danej sytuacji. Jednak trzymanie przez kilka miesięcy lakierów do paznokci, zbieranie paragonów czy długopisów zdecydowanie nie sprzyja porządkowi w torebce.

Jeśli zależy nam na tym, by być lepiej zorganizowaną, zawsze znajdować klucze na czas i po prostu nosić mniej bez uczucia braku czegokolwiek – warto nauczyć się wprowadzania porządku do swojej torebki.

Porządek w torebce – Twoje absolutne must have

Pozbywanie się niepotrzebnego ciężaru z torebki zacznijmy od ustalenie tego, co musimy umieścić w niej koniecznie. Dla wielu z nas takim minimum będzie telefon, portfel i dokumenty (chyba, że te są już schowane w portfelu). Oprócz tego – klucze, jakiś notatnik i długopis. Wiele kobiet chce czuć się komfortowo w każdej sytuacji, dlatego zabiera ze sobą zestawy kosmetyczne złożone z małego lusterka, pomadki, ewentualnie składanej szczotki do włosów. Nie warto nosić przy sobie całego kosmetycznego kuferka – i tak jest dość mało okazji na to, by korzystać z niego w ciągu dnia w pracy lub poza domem. Czasami, gdy pogoda nie sprzyja, w naszej torebce powinno się również znaleźć miejsce dla składanej parasolki. Taka ilość niezbędnych rzeczy na pewno nie wymaga torby w rozmiarze A4 – spokojnie możemy nosić przy sobie bardziej poręczne modele.

Każda rzecz na swoim miejscu

Wykorzystujmy torebkowe kieszonki i przegródki – nosząc określone rzeczy w danym miejscu możemy zawsze wygodnie po nie sięgnąć. Trzymanie telefonu w specjalnej przegródce sprzyja również dobremu stanowi jego wyświetlacza. Taki porządek jest również dobry na wypadek przepakowania – od razu wiemy gdzie sięgnąć, by zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy.

Mniej znaczy lepiej

Do torebki szukajmy wyposażenia w mniejszym rozmiarze. Składana szczotka do włosów lub chusteczki w wersji mini są tego najlepszym przykładem. Dzięki stosowanie mniejszych rzeczy zaoszczędzimy więcej miejsca i zrobimy mniej bałaganu w torebce.

Więcej niż jedna funkcja naraz

Żeby nosić w torebce mniej, to znaczy cieszyć się bardziej uporządkowaną torebką, warto stosować rzeczy posiadające więcej niż jedno zastosowanie. Klasycznym przykładem jest szczotka wyposażona w lusterko albo jeden scyzoryk zamiast wielu innych narzędzi. Motywacją do stosowania wielofunkcyjnego wyposażenia będzie dla nas noszenie mniejszej torebki.

Śmieci wędrują od razu do kosza

Kolekcjonujemy papiery, paragony i różne wydruki w nadziei, że jeszcze kiedyś się przydadzą. Życie pokazuje, jak bardzo płonne są te nadzieje, gdy przez nadmierną ilość papierów musimy kolejne raz przegrzebywać naszą torebkę w poszukiwaniu kluczy. Tymczasem wystarczy po prostu nie kolekcjonować śmieci i codziennie robić przegląd torebki w celu jej oczyszczenia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *